Yeniden Sizlerleyiz

Et Entegre Tesisi Açılışa Hazır Hale Getiriliyor

et-entegre-tesisi-acilisa-hazir-hale-getiriliyor

Et Entegre Tesisi Açılışa Hazır Hale Getiriliyor
15 Haziran 2015 Pazartesi 10:59

 İlimizin, tarım ve hayvancılık potansiyelini arttırmak amacıyla inşaatına başlanılan Ulaş İlçesi Kovalı mevkiindeki Et Entegre Tesisi’nde sona yaklaşıldı.
İdaremiz tarafından iş ve işlemleri yürütülen tesisin son durumunu yerinde görmek ve incelemelerde bulunmak üzere Kovalı Bölgesine giden İl Özel İdaresi Genel Sekreterimiz Salih Ayhan, İl Genel Meclis Başkanı Sedat Özata, Vali Yardımcıları Mehmet Şerif Olçaş, Turgay Çalışkan, Şarkışla Kaymakamı Davut Gül, Ulaş Kaymakamı Yusuf Cankatar, Plan Proje Yatırım ve İnşaat Müdürümüz Göksel Yerlikaya ile İdaremiz teknik personeli yapılan çalışmaları yerinde gördü.
Et Entegre Tesisi’nin yüzde doksan oranında tamamlandığını belirten İl Özel İdaresi Genel Sekreterimiz Salih Ayhan, “Tesisimiz bitme aşamasına geldi. Sivas büyük bir kazanım elde edecektir. Tesis, hizmete girdiği zaman ilimizin tarım ve hayvancılık potansiyelini artıracaktır. Bu tesisinin yapılmasında paydaşlarımızın büyük bir katkısı ve desteği oldu. Tarım ve hayvancılık potansiyeline sahip Gemerek, Ulaş, Şarkışla, Altınyayla ve diğer İlçe kaymakamlıklarımız da projeye ciddi destek verdiler. Bugün de İlçe kaymakamlarımız, İl Genel Meclis Başkanımız ve Vali Yardımcılarımızla tesisi incelemek ve eksiklerini tespit etmek için buradayız. Tesisi, Et ve Süt Kurumu’na devretmek için çalışmalarımız başladı. Kurumun tesiste çok sayıda kişiyi istihdam edeceğini düşünüyoruz. Ayrıca bu yatırım Erzincan, Malatya, Kayseri illerinin de hayvancık potansiyelini artıracaktır. Tesisi 45 gün içerisinde tamamlamayı planlıyoruz. Tesisin en büyük girdi maliyetleri arasında yer alan enerji maliyetini de ortadan kaldırmak için güneş enerjisi panelleri ile elektrik üretim tesisini kuruyoruz. İlimizin tarım ve hayvancılıkta ihtiyacı olan bu tesisin yapılmasında emeği geçen başta Sayın Bakanımız İsmet Yılmaz’a, Sayın Valimiz Âlim Barut’ta, milletvekillerimize, İl Genel Meclisimize, Sivas İl Özel İdaremizin personellerine ve tesissin finansmanı olan İller Bankası’na teşekkür ediyorum.” dedi
Et Entegre Tesisleri’nin İl Özel İdaresi’nin kendi öz kaynakları ile inşa edildiğini ifade eden İl Genel Meclis Başkanımız Sedat Özata ise, “Tesis, özellikle çevre iller ile Suşehri, Şarkışla İlçelerinde büyükbaş hayvancılığı, Kangal İlçemizde ise küçükbaş hayvancılık potansiyelini artıracaktır. Ben tesisin yapılmasında emeği geçen İl Özel İdaremize, projenin finansmanı olan İller Bankasına teşekkür ediyor, İlimize hayırlı olmasını diliyorum.” şeklinde konuştu.
İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Salih Ayhan’ın daveti ile Et Entegre Tesisi’ni incelediklerini vurgulayan Şarkışla Kaymakamı Davut Gül’de “Tesis düşündüğümüzden daha güzel bir şekilde yapılmış. Şarkışla İlçemiz ülkemizin en büyük hayvan pazarına sahip. İlçemizde, İl Özel İdaremizin de ortak olduğu Şarkışla Organize Hayvancılık Bölgesi kuruluyor. Bu anlamda da tesisin Şarkışla İlçesi’ne çok büyük katkıları olacaktır. Tesisin yapılmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Haber okunma sayısı: 744

Haberin etiketleri:

et entegre tesisi, Sivas


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

SİVAS - HAVA DURUMU

SIVAS

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ

Ziyaretçi Sayacı

Bugün:
0 hit, 0 ziyaretçi, 0 ziyaret
Bu hafta:
6 hit, 0 ziyaretçi, 0 ziyaret
Bu ay:
29 hit, 11 ziyaretçi, 11 ziyaret
Toplam:
18503 hit, 7276 ziyaretçi, 8269 ziyaret