Yeniden Sizlerleyiz

Sivas -Ankara Uçuşları Başladı

sivas--ankara-ucuslari-basladi-

Sivas -Ankara Uçuşları Başladı
04 Haziran 2015 Perşembe 12:09

 AHMET ERÇELİK
Özel bir havayolu şirketi Sivas-Ankara, Ankara-Sivas arası uçak seferleri düzenlemeye başladı. Sivas Nuri Demirağ Havalimanı’nda gerçekleşen törene Valimiz Sayın Âlim BARUT’un yanı sıra; Sivas Milletvekili Hilmi BİLGİN, Belediye Başkanı Sami AYDIN, Cumhuriyet Başsavcısı Murat İRCAL, Vali Yardımcıları Turgay İLHAN Ömer KALAYLI, Salih AYHAN (İl Özel İdaresi Genel Sekreteri),Mehmet Şerif OLCAŞ ile protokol üyeleri ve çok sayıda yolcu katıldı.
Sivas Nuri Demirağ Havalimanında gerçekleşen hat açılış töreni, uçağın alana inişinin ardından düzenlenen su köprüsü ve hat açılış kurdelesinin kesimi ile başladı.

Sivas-Ankara karşılıklı seferleri Ekim ayı sonuna kadar devam eden yaz tarifesi süresince haftanın üç günü icra edilecek, Ankara Esenboğa Havalimanından Salı, Perşembe ve Cumartesi günleri; Sivas Nuri Demirağ Havalimanında Çarşamba, Cuma ve Pazar günleri sefer düzenlenecek olan havayolu şirketinin yapmış olduğu törende konuşma yapan Valimiz Sayın Âlim BARUT:’’Ülkemizde havayolu her yönü ile gelişmesine paralel Sivas, Ankara’ya artık daha yakınlaştı. Sivas-Ankara havayolunun olmaması büyük bir eksiklikti. Sivas’ımızın tarihi, doğal güzellikleri ile görülmeye değer bir şehir umuyorum ki bu yönüyle insanlarımız bu güzellikleri görmeye gelirler. Sivasımıza bu hizmeti sunan devletimize, hükümetimize ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.’’dedi.

Belediye Başkanı Sami AYDIN ise havayolunun artık yaygınlaştığını, Sivas’ında bu konuda gerekli gelişmeyi gösterdiğini belirtti.

Program, pasta kesimi ve fotoğraf çektirilmesi ile son buldu.

Haber okunma sayısı: 608

Haberin etiketleri:

Anadolu Jet


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

SİVAS - HAVA DURUMU

SIVAS

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ

Ziyaretçi Sayacı

Bugün:
0 hit, 0 ziyaretçi, 0 ziyaret
Bu hafta:
2 hit, 2 ziyaretçi, 2 ziyaret
Bu ay:
50 hit, 23 ziyaretçi, 23 ziyaret
Toplam:
18466 hit, 7260 ziyaretçi, 8253 ziyaret