Yeniden Sizlerleyiz

Ay Işığı Derneği Hayır İçin Hizmet Edecek

ay-isigi-dernegi-hayir-icin-hizmet-edecek

Ay Işığı Derneği Hayır İçin Hizmet Edecek
30 Mart 2015 Pazartesi 09:41

 Sivas’ta hayır amaçlı kurulan ve kısa sürede faaliyetlerine başlayan Ay Işığı Derneği, düzenlenen törenle hizmet binasının resmi açılışını gerçekleştirdi

Yaşlılara, eşi cezaevinde olanlara, boşanmak zorunda kalmış ailelere ve gençlere yardım etmek amacıyla iki ay önce kurulan ve çalışmalarına başlayan dernek, düzenlenen törenle açıldı. Çarşıbaşı Mahallesi 8. sokakta bulunan hizmet binasının açılış törenine İl Genel Meclis Üyesi Turan Topgül, Müftü Yardımcısı Mehmet Şahin, protokol üyeleri ve çok sayıda davetli katıldı.
Aliağa Camii imam hatibi Kadir Duman’ın Kuranı kerim okumasıyla başlayan törende konuşan Sivas Aş Işığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Selahattin Yiğit, derneğin kuruluşu, amacı, vizyonu ve misyonu hakkında bilgi verdi. Hayır yapmak isteyenlerle yardım alacak kişilere köprü vazifesi görmek istediklerini vurgulayan Yiğit, “ Amacımız ilimizde yaşayan ihtiyaç sahibi gerçekten muhtaç kişileri bulup, incitmeden, üzmeden ihtiyaçlarını bir nebze de olsa karşılamaktır. Kimsesiz, yaşlılarımız, boşanmak zorunda kalmış , çocuklu annelerimiz ve öğrencilerimize yardım konusunda aracılık yapacağız. Hayır sahibi kişilerin yapacakları hayrı doğru yere ulaştırarak, gerçek ihtiyaç sahibi insanların sıkıntılarını gidererek, dertlerine ilaç olmaları bizleri de mutlu edecektir. Önce Allah rızasını kazanmak , birer Müslüman olarak ‘komşusu açken tok yatan bizden değildir’ diyen peygamberimizin sözlerinden hareket ederek, topal karınca misali ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın imkanlar ölçüsünde ihtiyaçlarını gidermeye çalışmaktayız”dedi.

Tamamen gönüllü olarak çalışacak olan dernek yöneticilerine teşekkür eden İl Müftü Yardımcısı Mehmet Şahin , hayır için güzel hizmetlerde bulunulmasını temenni etti.
Kurban kesimi ve okunan duanın ardından Sivas Aş Işığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğinin açılışı gerçekleştirildi.
Haber okunma sayısı: 919

Haberin etiketleri:

ay ışığı derneği


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

SİVAS - HAVA DURUMU

SIVAS

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ

Ziyaretçi Sayacı

Bugün:
0 hit, 0 ziyaretçi, 0 ziyaret
Bu hafta:
6 hit, 0 ziyaretçi, 0 ziyaret
Bu ay:
29 hit, 11 ziyaretçi, 11 ziyaret
Toplam:
18503 hit, 7276 ziyaretçi, 8269 ziyaret