Yeniden Sizlerleyiz

Bakü-Tiflis-Ceyhan Boru Hattı Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

baku-tiflis-ceyhan-boru-hatti-bilgilendirme-toplantisi-yapildi

Bakü-Tiflis-Ceyhan Boru Hattı Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı
18 Haziran 2015 Perşembe 12:20

 AHMET ERÇELİK
Bakü-Tiflis-Ceyhan Boru Hattı tarafından finanse edilen Sivas-Kayseri sürdürülebilir kalkınma projesinin 2014 yıl sonuçlarına ve 2015 yılı faaliyetleriyle ilgili bilgilendirme toplantısı yapıldı. Toplantıya Rektör Yardımcısı Ertan Buyruk, Proje Koordinatörü Levent Tamer, Proje Destek Ekibi Doç Dr. Tolga Karabey, Yrd. Doç. Dr. Recep Oruç ve tarımla uğraşan Çiftçiler katıldı.
Proje Koordinatörü Levent Tamer proje hakkında bilgiler verdi.
Levent Tamer “Burada bugün BTC Firmasının katkılarıyla ve Cumhuriyet Üniversitesiyle sürdürmüş olduğumuz Kayseri Kırsal Kalkınma faaliyetinin projelerini açıklamış olmak üzere bulunuyoruz. Sivas ve Kayseri boru hattının geçmiş olduğu hem de bu 2 kurumumun görünürlüğünü artırmak için bulunduk. 2015 yılında da projeleri sürdüreceğiz. Yaklaşık 350 milyar gibi bir destek aktaracağız. Geçen seneye nazaran iş ve istihdama yönelik çalışmaları artırdık. Eğitim çalışmalarımız hem Halk Eğitim ve İş Kur Müdürlüklerinde destek vermektedir” dedi.
Rektör Yardımcısı Ertan Buyruk ise “Bu konularda belli komisyonlar olarak yürüttük. Bu konuyla ilgili kitapçık hazırlıyoruz. Tarım ve Hayvancılık Sivas’ın geride kalmış bir yürütmedir. Bizlere Veterinerlik Fakültesi ve Ziraat Fakültesi arkadaşlarımızda çalışıyor. Sivas’ımıza hayırlı olsun. Marka Şehri Sivas diyoruz” dedi.

Haber okunma sayısı: 688

Haberin etiketleri:

BTC


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

SİVAS - HAVA DURUMU

SIVAS

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ

Ziyaretçi Sayacı

Bugün:
0 hit, 0 ziyaretçi, 0 ziyaret
Bu hafta:
6 hit, 0 ziyaretçi, 0 ziyaret
Bu ay:
29 hit, 11 ziyaretçi, 11 ziyaret
Toplam:
18503 hit, 7276 ziyaretçi, 8269 ziyaret