Yeniden Sizlerleyiz

“Bugün, Adaletinin Önünün Tıkandığı Gündür”

bugun-adaletinin-onunun-tikandigi-gundur

“Bugün, Adaletinin Önünün Tıkandığı Gündür”
25 Mart 2015 Çarşamba 15:24

 AHMET ERÇELİK
Muhsin Yazıcıoğlu 2009 yılında yaptığı helikopter kazasının üzerinden 6 yıl geçti. Bu kazanın üzerinden yıllar geçmesine rağmen kaza ile ilgili bir dava ve araştırma yapılmadı. Muhsin Yazıcıoğlu ve beraberindekilerin hayatını kaybettiği kaza hala üzerindeki sis perdesinin kaldırılmasını bekliyor.
Vefatlarının 6. Yılında Yukarı Tekke mezarlığında dualarla anıldı.
Mezarlıktaki programa Erhan Üstündağ’ın Abisi Ahmet Üstündağ, Yüksel Yancı’nın Abisi Turan Yancı, Murat Çetinkaya’nın Abisi Halis Çetinkaya, İsmail Güneşin Ablası Melek İlkan ve eşi Yasemin Güneş, şehitlerin aile yakınları ve Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Ragıp Özkan katıldı.
Dualardan sonra açıklama yapan İsmail Güneş’in Ablası Melek İlkan “6 yıl önce BÜYÜK Birlik Partisi genel başkanımız Muhsin Yazıcıoğlu vew Kardeşlerimizin şahadet şerbetlerini içtikleri gündür. Önünün tıkandığı 6 yıldır acılarımızla kaldık. Biz ölene kadar acıları içimizdedir. Lütfen bu adalet sonuçlansın. Kelimler anlamını yitirdi. Adalet istiyoruz” dedi.
Erhan Üstündağ’ın Abisi Ahmet Üstündağ ise “Siz bizim sesimiz oluyorsunuz. 6 yıldır yanan ateş bizim evlerimizdedir” dedi.
Konuşmalardan sonra Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Ragıp Özkan ve Şehit aileleri mezarlığa karanfil bırakmasıyla sona erdi.
Detay
25 Mart 2009’da henüz belirlenemeyen helikopter kazasında hayatını kaybeden Büyük Birlik Partisi Kurucu Genel Başkanı Şehit Muhsin Yazıcıoğlu, İl Başkanı Erhan Üstündağ, İl Başkan Yardımcısı Yüksel Yancı, Meclis Ütesi Murat Çetinkaya, Şehit Gazeteci İsmail Güneş ve Pilot Kaya İstektepe’nin aralarında bulunduğu Kahramanmaraş’ın Çağlayancerit ilçesinden Yozgat’ın Yerköy ilçesine gitmek üzere seyir halindeyken helikopteri düşmüştü.

Enkaza olaydan yaklaşık 48 saat sonra 27 Mart 2009′da ulaşılabilmiş, Yazıcıoğlu’nun yanı sıra 5 kişi daha yaşamını yitirmişti. Yazıcıoğlu’nun şüpheli ölümüne ilişkin soruşturmayı yürüten savcılar Şeref Gürkan ile Mustafa Başer 23 Mart’ta, farklı görev yerlerine atanmıştı. Başer, 25 Şubat’ta Genelkurmay Başkanlığı’nda Yazıcıoğlu’nun bulunduğu helikopterin hareketi ve düşüşüne ilişkin keşif yapmıştı.
Geçen zaman rağmen Yazıcıoğlu’nun ölümü hakkındaki şüpheler eksilmedi.

Haber okunma sayısı: 1019

Haberin etiketleri:

Muhsin Yazıcıoğlu


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

SİVAS - HAVA DURUMU

SIVAS

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ

Ziyaretçi Sayacı

Bugün:
0 hit, 0 ziyaretçi, 0 ziyaret
Bu hafta:
6 hit, 0 ziyaretçi, 0 ziyaret
Bu ay:
29 hit, 11 ziyaretçi, 11 ziyaret
Toplam:
18503 hit, 7276 ziyaretçi, 8269 ziyaret