Yeniden Sizlerleyiz

Sivas Belediyesi Ramazana Hazır

sivas-belediyesi-ramazana-hazir

Sivas Belediyesi Ramazana Hazır
18 Haziran 2015 Perşembe 12:39

 AHMET ERÇELİK
Sivas Belediyesi Ramazan’ın yaklaşması nedeniyle Ramazana hazırlanıyor.
Konu için açıklama yapan Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Özaydın Ramazan ayın’da yapılacak etkinliklerle ilgili gazetemize açıklama yaptı.Ramazan ayın’da hergün bin 200 kişiye iftar yemeğinin verileceği iftar çadırı Buruciye Medresesi yanında tarihi alanda yerini aldı.Geçtiğimiz yıllarda kurulan sahra çadırının yerini bu yıl tente tipi çadırlar alırken Ramazan ayının sıcak günlerinde vatandaşlar üstü kapalı yanları ise açık çadırda ferah bir ortamda iftarlarını yapma imkanı bulacaklardır.
Yağmurlu ve soğuk günlerde ise çadırların yan tarafları kapatılarak vatandaşlar yağmur ve soğuktan korunabilecek. Konu ile açıklama yapan Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Özaydın yapacakları Gazetemize açıklamalar yaptı.
Ahmet Özaydın “Yarın Ramazan ayı başlıyor.Hayat Ağacı Derneği Gıda Bankası olarak programımızı tamamladık.Allah izin verir ise yarın en az 1200 kişiye iftar yemeği vereceğiz.Ona göre hazırlıklıyız.4 çeşit yemek var.İlk iftarımız Sivas Bürokratlarıyla ilgili bir program yapacağız.Bunun dışında bu sene programı azalttık.4 program yapacağız.19 Haziran Cuma günü akşam teraviden sonra Ahmet Özhan Kongre Müzesi yanında sahne alacaktır.Öbür hafta Fatih Koca,Tasavvuf Müzikisi adına Sami Özer var.Ayrıca Ramazan ayı içerisinde 5 yere stand kurduk.Standlarda 7.5 TL. bir kişilik makbuz kesiyoruz.Burdaki toplanan paralarda iftar çadırında kullanmak adına hizmettir.Ramazan ayında iş adamlarımız 1. Yine Recep Toparlı hocadır.İş adamlarımızın talepleri fazladır.Ramazanı hep birlikte iş içe yürüteceğiz” dedi.

Haber okunma sayısı: 702

Haberin etiketleri:

Ahmet Özaydın


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

SİVAS - HAVA DURUMU

SIVAS

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ

Ziyaretçi Sayacı

Bugün:
0 hit, 0 ziyaretçi, 0 ziyaret
Bu hafta:
6 hit, 0 ziyaretçi, 0 ziyaret
Bu ay:
29 hit, 11 ziyaretçi, 11 ziyaret
Toplam:
18503 hit, 7276 ziyaretçi, 8269 ziyaret