Yeniden Sizlerleyiz

“Sağlık İçin Hareket Et”

saglik-icin-hareket-et-

“Sağlık İçin Hareket Et”
26 Mayıs 2015 Salı 09:48

 AHMET ERÇELİK
Sağlık için hareket et projesi kapsamında bisiklet dağıtım töreni gerçekleştirildi.
Programa Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz,Vali Alim Barut,Belediye Başkanı Sami Aydın,İl Protokolü ve Sağlık personeli katıldı.Atatürk Kongre ve Etnografya Müzesi bahçesinde düzenlenen törende projenin gerçekleşmesinde katkısı bulunan Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığına teşekkür ederek projeyi düşünmenin ve düşünülen projenin hayata geçirilmesinin önemli bir başarı olduğunu vurgulayan Bakan YILMAZ; "Proje, hem sağlıklı yaşam için, hem de trafikteki hava kirliliğini azaltmak için önemli. Sivas'ta zaten otopark yeri çok az, dolayısıyla otopark ihtiyacı olmayan bir ulaşım aracını da Sivas'ta devreye koymuş olmanın iyi bir başlangıcı oldu" dedi. Projenin il genelinde yaygınlaştırılması gerektiğini ifade eden YILMAZ, sağlam vücuda sahip olabilmek için mutlaka spor yapılması gerektiğini, bisikletle yapılan sporun da en güzel sporlardan birisi olduğunu vurguladı.

Taşıt trafiğinin rahatlatılması adına bazı dünya ülkelerinde bisiklet kullanımına yönelik teşviklerden ve uygulamalardan bahseden Valimiz Sayın Âlim BARUT, konuşmasında; “Bisiklet kullanımın hava kirliliği ve obeziteyi önleme ile çeşitli hastalıklara karşı koruyucu hekimlik olması gibi durumlara vesile olacağını düşünüyorum. Bisiklet kullanmak ne kadar insan bedenine faydalıysa o kadar da toplum hayatına faydalıdır. Sivasımız da başlayan bu proje öncelikle trafiğin rahatlatılması, insanımızın sağlığına ve daha sonra bisiklet sporunun yaygınlaşmasına vesile olmasını temenni ediyorum.” dedi.

Milli Savunma Bakanı İsmet YILMAZ, Valimiz Âlim BARUT ve il protokolü tarafından Halk Sağlığı Müdürlüğü ile Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde 5, 6 ve 7. sınıflarda seçmeli spor ve fiziki etkinlik dersini açan ve "bisiklet modülü" dersini uygulayan okullarda kullanılmak üzere 200 bisikletin dağıtımı gerçekleştirildi.

Haber okunma sayısı: 642

Haberin etiketleri:

Halk Sağlığı


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

SİVAS - HAVA DURUMU

SIVAS

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ

Ziyaretçi Sayacı

Bugün:
0 hit, 0 ziyaretçi, 0 ziyaret
Bu hafta:
6 hit, 0 ziyaretçi, 0 ziyaret
Bu ay:
29 hit, 11 ziyaretçi, 11 ziyaret
Toplam:
18503 hit, 7276 ziyaretçi, 8269 ziyaret