Yeniden Sizlerleyiz

Yurdagül Aydın’dan Ketem’e Destek

yurdagul-aydindan-keteme-destek

Yurdagül Aydın’dan Ketem’e Destek
26 Mayıs 2015 Salı 09:42

 Sivas Belediyesi Kadın Koordinasyon Merkezi, kısa adı KETEM olan, Kanser Erken Teşhis Tarama ve Eğitim Merkezi ile ortak bir çalışmaya imza atarak Sivaslı hanımların kanser hakkında bilinçlenmelerini ve muayene olmalarını sağlamak amacıyla tarama yapmaya başladı.

Çalışmalar çerçevesinde Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın’ın eşi Yurdagül Aydın ile Belediye Meclis Üyelerinin eşleri de KETEM’i ziyaret ederek bilgi aldılar.

Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın’ın eşi Yurdagül Aydın, “Belediye Meclis üyelerimizin eşleriyle birlikte Kanser Araştırma Merkezi’ne geldik. Sivas’ta yaşayan bayanların daha duyarlı olabilmelerini sağlamak amacıyla erken teşhis için grup hâlinde buraya geldik. Bayanlarımızın daha duyarlı olmasını diliyoruz.” dedi.

Numune Hastanesi Toplum Sağlığı Merkezi Başkanı Dr. Zeliha Farımaz, “KETEM, uzun zamandır birinci basamak sağlık hizmeti veriyor. Ulusal kanser tarama, meme kanseri, kolan kanseri ve rahim ağzı kanseri ile ilgili testler ücretsiz olarak yapılıyor.” dedi.

Etkin Anadolu Kadınlar Derneği Başkanı ve Belediye Meclis Üyesi Emine Binnur Karaca, “Ben rahim ağzı tanısıyla tedavi oldum. Erken yakalandığım için tedavim çok kısa sürdü ve uzun yıllar geçmesine rağmen hiçbir sağlık sorunum yoktur. Ben buradan Sivas hanımlarına, diğer dernek başkanlarına bu konuda duyarlı olmaları için çağrıda bulunuyorum.” dedi.

Ketem sorumlusu Dr. Ayşe Gündüz, “Meme kanseri kadınlarda en sık görünen kanser; rahim ağzı kanseri çok sinsi ilerleyen bir kanser; kalın bağırsak kanseri kadınlarda ve erkeklerde görülen bir kanser. Yaptığımız tüm testler çok basit. Ücretsiz olarak yaptırabilirler. Tüm halkımızı davet ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın’ın eşi Yurdagül Aydın ve Sivas Belediyesi Kadın Koordinasyon Merkezi Sorumlusu Eda Dökücü, mahallelerde kanser erken teşhis tarama ve eğitim hakkında bayanları bilgilendiriyor.

Haber okunma sayısı: 866

Haberin etiketleri:

Yurdagül Aydın, sivas


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

SİVAS - HAVA DURUMU

SIVAS

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ

Ziyaretçi Sayacı

Bugün:
0 hit, 0 ziyaretçi, 0 ziyaret
Bu hafta:
6 hit, 0 ziyaretçi, 0 ziyaret
Bu ay:
29 hit, 11 ziyaretçi, 11 ziyaret
Toplam:
18503 hit, 7276 ziyaretçi, 8269 ziyaret