Yeniden Sizlerleyiz

Yılmaz Kangal ve Divriği'de

yilmaz-kangal-ve-divrigide-

Yılmaz Kangal ve Divriği'de
04 Haziran 2015 Perşembe 11:02

 Milli Savunma Bakanımız İsmet Yılmaz, Belediye Başkanı Sami Aydın, Sivas Milletvekili Hilmi Bilgin, AK Parti Milletvekili Adayları Selim Dursun, Adem Yıldırım ve Yalçın Özdemir, AK Parti İl Başkanı ve Ak Parti Yönetimi sabah kahvaltı programında Paşabahçe Kütük Ev'de bir araya geldiler.
Sabah kahvaltısını Kütük Ev’de yaptıktan sonra Paşabahçe Mesire Alanında vatandaşlarla sohbet ettiler ve ardından seçim çalışmaları kapsamında Kangal ve Divriği’ye hareket ettiler.
Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz ve AK Parti Sivas Milletvekili Hilmi Bilgin’i Kangal’da büyük bir kalabalık karşıladı ve konvoy eşliğinde miting yapılacak olan alana geçildi. Büyük bir tezahürat ve kalabalığın eşlik ettiği Yılmaz ve Bilgin, burada halkı selamladı.
7 Haziran seçimlerine son bir haftanın kaldığını belirten Kangal Belediye Başkanı Mehmet Öztürk:”9 seçimdir sizler bizleri mahçup etmediniz çok şükür. Onuncu da da sizlerin desteğinizle tam ondan vuracağız inşallah.” Dedi.
Coşkuya, samimiyete, heyecana çok teşekkürlerini sunarak konuşmasına başlayan Hilmi Bilgin sözlerine şöyle devam etti :” Bizler AK Parti kadroları olarak siyaseti insanımıza hizmet etmek için yapan bir ekip olarak, siyasetin merkezine insanı koyarak ve hizmet siyaseti yapan bir ekip olarak 13 yıldır bu ülkenin her karış toprağını Kangal'ı ve Sivas'ı büyültmek ve geliştirmek için gece demeden, gündüz demeden, çalışan bir ekip olarak huzurunuzdayız. Onlar temelini attıkları bir yapıyı bir inşaatı 41 yılda bitiremezken, Bolu Dağında yapacakları bir tüneli yapamazken ve orayı patates deposu yapalım mı tartışmasını yapan bir Türkiye’den bugün her türlü hizmeti yapan bir iktidar partisi olarak geliyoruz. Yapamayacağımız hiç bir şeyi size söylemeyiz.” Diyerek sözlerini bitirdi.
“BİZ ESKİ TÜRKİYE’Yİ Mİ İSTİYORUZ YENİ TÜRKİYE’Yİ Mİ İNŞA EDECEĞİZ?”
Ya kazandıklarımızı koruyacağız, geleceğe umutla bakacağız ya da kazandıklarımızı kaybedip Eski Türkiye’nin derhizlerin de kaybolacağız. Bu derhizlerde gizlenenlere bir fırsat daha tanımış olacağız diyen İsmet Yılmaz, coşkulu kalabalığın tezahüratlarıyla birlikte konuşmasını şöyle sürdürdü :” Herşeyin kazası olur ama vaktin kazası olmaz. Önümüzde 1 hafta kadar bir süre kaldı. Sizleri biliyorum sizler Yeni Türkiye’nin inşaasında bizde varız diyorsunuz. Muhalefet Partileri için seçimler vadetme mevsimi anlamına geliyor. Her seçimde vaad ederler ama bu ülkeye çakılmış çivileri yoktur. Kılıçdaroğlu için Rizede anlatırlar bende anlatmak istiyorum. Kılıçdaroğu birgün Rizeye gitmiş Kahvehanede çay içecek, ceketini çıkarmış kahveciye demiş ki; ”Ceketimi asar mısın?” demiş. Kahveci de “Asacak yer yok” demiş. Kılıçdaroğlu tekrar “Bir çivi bile mi yok?” demiş. Bunu üzerine Kahveci “50 yıldır bu ülkeye bir çivi çaktınız da mı? Benden şimdi bir çivinin hesabını soruyorsun” demiş. “ dedi.
En büyük yaptığımız hizmet sosyal barışı sağlamak oldu, çok hizmet yaptık ama, kardeşliğimizi sağlamamız oldu diyerek sözlerine devam eden Yılmaz: ”Evlatları askere gidenler bilirler ve söylüyorlar. En büyük yaptığınız hizmet bu barış sürecini başlatmanız oldu diyorlar. O zaman askere gidenler için gönderiyoruz ama nasıl gelecek diye akıllarında soru işareti bulunuyordu. Cenab-ı Allah'a hamdolsun şimdi böyle bir kaygı var mı? Yoktur çok şükür. Barış sürecini AK Parti dışında hiç kimse tamamlayamaz. Güneydoğu ve Doğu’da CHP ve MHP’nin %1 dahi oyları yok. Güneydoğu’da %1 bile oy oranı olmayanların orada barışı getirmeleri mümkün değildir. Etnik milliyetçilik üzerinden biri Anadolu’da biri Güneydoğu Anadolu’da politika yapıyor, bunlar Türkiye’yi karanlığa götürür. Barışı kim getirir? AK parti getirir. Refahı kim getirir? AK Parti getirir. Kalınmayı kim sağlar? AK Parti sağlar. Adaleti kim sağlar? AK Parti sağlar.” Diyerek sözlerini tamamladı.
Adından Divriği’ye geçen Yılmaz burada seçim bürosu açılışı yaptı, esnaf ziyaretlerini gerçekleştirdi. Oradan Gençlik Kolları tarafından Sivas’ta organize edilen Yusuf Güney Konseri’ne katıldı. Burada gençliğin büyük teveccühlerini gören Yılmaz gençlere teşekkürlerini iletti.

Haber okunma sayısı: 813

Haberin etiketleri:

İsmet Yılmaz, Ak Parti, Sivas


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

KATEGORİLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

SİVAS - HAVA DURUMU

SIVAS

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ

Ziyaretçi Sayacı

Bugün:
0 hit, 0 ziyaretçi, 0 ziyaret
Bu hafta:
2 hit, 2 ziyaretçi, 2 ziyaret
Bu ay:
50 hit, 23 ziyaretçi, 23 ziyaret
Toplam:
18466 hit, 7260 ziyaretçi, 8253 ziyaret